Dr. Regős János 80 éves

Július 5-én Regős Jánost, az EKE Állattani Tamszék nyugalmazott oktatóját köszöntjük 80. születésnapján!

Dr Regős János 35 év oktatói munkát követően 2008-ban vonult nyugdíjba. Oktatói tevékenységét nyugdíjasként is folytatta, így egyetemünkön Tengerökológiai kurzus és a hozzá kapcsolódó terepgyakorlat teljesítésére is lehetősége volt a diákoknak. Számos témában vállalt szakdolgozat vezetést is. Neki köszönhetjük, hogy néhány évig tengeri akváriuma is volt a tanszéknek.

80. születésnapjám munkatársai és diákjai elevenítették fel közös munkáikat, emlékeiket.

2020. június 22. Szakdolgozatvédés

Még mindig aktívan. Regős János a legutóbb a rendkívüli helyzet miatt Zoom platformon rendezett szakdolgozat védésen tagja volt a védési bizottságnak.

2015. december előadás a tanszéki évzáró programon

Trópusi klímarendszerek. Helyzetjelentés a trópusi esőerdőkről. Regős János előadása

Magyar Tudomány Ünnepe 2011

Felejthetetlen tengerökológiai terepgyakorlatok

2010.

Csekő Zsófia, Csombordi Alexandra, Gál Blanka, Háló Balázs, Jurás Norbert, Kovács Zoltán, Rékedi Réka, Szijj Orsolya, Szőke Krisztina

2015.

Frisóczki Bence, Vig Zsófia

2017.

Bozóki Balázs, Győrössy Dorottya, Sosovicska Bernadett, Szabadi Kriszta, Teplánszki Dóra

Szakdolgozatok

2013. Sinkovits Balázs Péter: Helyzetjelentés a trópusi esőerdők pusztulásáról

2015. Szilágyi Adrienn: Genetika és konvergens evolúció. Különös tekintettel az óceáni nektoni ragadozók helyváltoztatási stratégiáira.

2020. Frisóczki Bence: Eger-patak halfaunája, Egertől a forrásig.

Hallgatóink küdték, írták:

Kedves Regős Tanár Úr!
Gyakran eszünkbe jut az Ön által vezetett terepgyakorlat. Néhány nap alatt rengeteg élménnyel gazdagodtunk, szélesíthettük a világról alkotott képünket, és még a tudásunk is gyarapodott. Nem tudjuk elégszer megköszönni, hogy lehetővé tette mindezt a számunkra, melyet szívesen megismételnénk bármikor.
Ezúton is a közös csoportképpel szeretnénk BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNNI ÖNNEK! Reméljük, még sok-sok évig köszönthetjük a Tanár Urat!
Lelkes diákjai 2017 óta: Győrössy Dorottya, Szabadi Kriszta, Sosovicska Bernadett és Teplánszki Dóra

Kedves János!

Sok boldogságot kívánok neked születésnapod alkalmából. Az együtt átélt kalandok feledhetetlen élmények számomra. Veled láttam először a tengert. Sokat tanultam tőled mind a természettudományokról, mind emberségből.
Hosszú és boldog életet kívánok neked, és remélem lesz még részünk közös kalandokban.

Baráti üdvözlettel: Balázs