Fénycsapdás rovarmegfigyelés

A fényszennyezés hatásait vizsgálóEFOP 362-16-2017-00014 pályázathoz kapcsolódóan rovarok fénycsapdás megfigyelésére került sor az egyetem botanikus kertjéban

A karantén részleges feloldása a szabadtéri foglalkozásokat tette lehetővé iskolások számára, így június 15-én este az Egri Kemény Ferenc Sportiskolai Álatalános Iskola tanulói rendhagyó foglakozás keretében megismerkedhettek a rovarok fénycsapdás mintavételezéssel valamint a különböző színtartományok rovarokra gyakorolt hatásaival is.

A program vonzerejét tovább növelte, hogy a kéthónapos szünet utáni ez volt az első közös osztályprogram, a jó hangulatot a nyakunkba szakadó eső sem tudta elrontani.

Az eső miatt csak rövid idő állt rendelkezésünkre a megfigyelésre és csapdázásra, de ennek ellenére a nyár eleji időszakban repülő leggyakoribb fajokat sikerült megfigyelnünk. A szúnyogok, kabócák és fürkészdarazsak mellett néhány bagolylepkét (pl.:sóska-bagolylepke) valamint málnapohókot is sikerült megfigyelni.