Magyar Tudomány Ünnepe, Állattani szekció

A MTÜ Állatttani szekcióban két oktatónk: Dr Csúzdi Csaba és Dr Estók Péter; volt diákjaink Kiss Csaba, Szvicsek Zsuzsanna, Valkó Zsuzsanna; és jelenlegi diákjaink: Kelecsényi Fanni, Stefancsik Gergely előadásait hallhattuk.

Előadások:

Csuzdi Csaba, Horotán Katalin, Varga János A modern molekuláris filogenetikai eredmények alkalmazása a zootaxonómiai oktatásban.

Estók Péter: Új eredmények az Északi-középhegység denevérfaunájának kutatásában.

Valkó Zsuzsanna, László Viktória, Kovács Ildikó, Judit Ozsvár, Garay Tamás, Mir Alireza Hoda, Thomas Klikovits, Walter Klepetko, Walter Berger, Michael Grusch, Irene Waizenegger, Hegedűs Balázs, Döme Balázs: A BI 853520 FAK-inhibitor tumorellenes hatása malignus pleurális mesotheliomában.

Szvicsek Zsuzsanna: A vastagbélrák – modellrendszer kutatói szemmel.

Kiss Csaba, Kovács Tibor, Cserkész Tamás: Kárpát-medencei görények 3D koponyamorfológiai összehasonlítása.

Kelecsényi Fanni, Kiss Csaba, Cserkész Tamás: Kisemlősök kameracsapdás faunisztikai monitorozása a Borsodi Mezőségben.

Stefancsik Gergely: A különböző feladatok alatti EEG jellemzőinek feltárása, értelmezése.